Pomysły na fajnie spędzony czas w Warszawie i okolicach

Piękna pogoda na dworze i aż się chce przemiło spędzać czas. Jako że już niedługo będę mieszkała 6 lat w Warszawie zdążyłam co nieco odkryć, szczególnie jak spędzić czas na łonie natury mieszkając w dużym mieście i nie mając samochodu. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na to jak fajnie można spędzić dzień w przyrodzie w Warszawie. Wszystko przetestowane przeze mnie i moją kochaną połówkę. Kochamy nasze wycieczki!

1Grill nad Wisłą

Kochamy nasze grille w przyrodzie. Białołęka się świetnie do tego nadaje. Wspaniałe towarzystwo, pyszne jedzenie, płynąca rzeka, przyroda, ptaszki śpiewają. W tym roku zrobiliśmy pierwszego grilla w kwietniu. Cała polanka dla nas. Cud miód. Często grillujemy bez węgla, tylko na drewnie znalezionym w lesie. Czasem trochę dolejemy podpałki. Grille często się kojarzy z kiełbasą ale przecież jest tyle innych możliwości. Kiedyś, parę lat temu też zaczynaliśmy od kiełbasy, ale teraz robimy np wołowe burgery, bekon marynowany całą noc. Można zaszaleć i upiec doradę, warzywa..Możliwości dużo.

dorada.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. Przeprawa na drugą stronę Wisły

Można przeprawić się stateczkiem na drugą stronę Wisły. Mieszka się po jednej stronie to się jedzie eksplorować drugą stronę i na odwrót 🙂 Najlepsze jest to że te przeprawy stateczkiem są za darmo jeśli się posiada bilet miejski. Na prom można zabrać rower, i już mamy piknik w nowym nieznanym miejscu.

3. Wycieczka statkiem do Serocka

Jak już jesteśmy przy promocji ztm 😉 to nie sposób nie napisać o wycieczce do Serocka. Byliśmy tam późnym latem w zeszłym roku. Polecamy! Bilety kosztują 36 zł dla osoby dorosłej ale naprawdę warto. Jest to wycieczka całodniowa. Wypływasz sobie rano, oglądasz rybki skaczące w wodzie, około południa dopływasz do Serocka. Tam masz czas zwiedzić urocze miasteczko, ryneczek, kawiarenki, piękny stary kościół. Można też poleżeć na plaży w Serocku, popływać w jeziorze jeśli pogoda dopisuje. Warto zabrać ze sobą książkę do czytania, szachy lub podróżniczego chińczyka. Na stronie www.ztm.waw są wszelkie informacje co, jak, gdzie kupić. Popołudniu stateczek zabiera z powrotem do Warszawy.

prom.jpg

 

 

 

 

 

 

4. Konstancin Jeziorno

Trochę dalsza wyprawa to Konstancin Jeziorno. Ale nawet bez samochodu można się tam spokojnie dostać, autobusem z metro Wilanowska. W Konstancinie Jeziorno są tężnie solankowe bardzo dobre na uspokojenie nerwów, choroby tarczycy, problemy układu oddechowego, skórę i ogólnie relaksujące. Jest tam też piękny park i jeśli szczęście dopisze to akurat może będzie koncert muzyki klasycznej na powietrzu. Myśmy się załapali!

koncert.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Polecam 🙂 Mam nadzieję że będziecie mieć taką samą frajdę jak ja i mąż z tych pomysłów.

 

Categories: Lifestyle, Świat