Nie można się poddawać!

Tym razem krótki motywacyjny wpis o nie poddawanie się trudnościom.

Najważniejsze w życiu to żeby się nigdy nie poddawać. Nieważne co się dzieje, co by się przytrafiło, to moja dewiza życiowa że zawsze może być gorzej

Z doświadczenia życiowego wiem że każde emocje i każde zdarzenia mijają. Myślę że to jest coś co się nabywa z wiekiem; taka mądrość i jasność spojrzenia. Dawniej tak nie miałam; zalewały mnie emocje i nie wiedziałam co z sobą zrobić ani gdzie się podziać żeby to minęło. Myślę że to jest coś z czym wrażliwi ludzie się borykają. Ale potem w końcu do mnie dotarło że ja jestem panem panią swoich myśli i emocji i nie mają od tego czasu już nade mną mocy. Czasem, przez chwilę mają, ale zaraz sobie przypominam że to przejdzie, że wszystko przemija. I zawsze okazuje się że rzeczywiście tak jest. Złe myśli mijają i wraca radość. A ja mam do nich większy dystans niż dawniej.

Jedyne co jest czegoś warte to człowiek i miłość. O to trzeba walczyć. I najważniejsze żeby nigdy się nie poddawać. Na każdym etapie życia, w każdej trudności może być pokusa żeby zacząć myśleć, że nic nie ma sensu, że wszystko jest do niczego i że nigdy nie będzie lepiej. Ale zawsze jest lepiej. I dopóki człowiek walczy to musi być lepiej, a nawet jakby obiektywnie nie było, to jest poczucie że robi się wszystko żeby było lepiej, i wtedy od razu jest lepiej. Nawet gdyby wszystko się nie udawało to uczucie że się aktywnie robi coś żeby zmienić sytuację, jest wystarczające.

Widać czasem ludzi którzy do końca cieszą się życiem i się nie poddają – chorzy, starzy, samotni. Pomimo tego mają w sobie pokój. I to jest piękne.

Mam parę sposobów na to żeby się wyciągnąć z dołka:

1. Podróże/Wycieczki

Nic tak nie podnosi na duchu jak jakiś wyjazd, może nawet samotny, gdzie człowiek może odetchnąć i przemyśleć wszystko co trzeba. Ale trzeba z takim zamiarem wyjechać – że się chcę z niego wyjść.

2. Oczywiście wiara.

Nic dodać, nić ująć

3. Podnosząca na duchu książka

Np „Oskar i Pani Róża – Eric Emmanuel Schmitt” lub „Chata – William P. Young” lub „Złodziejka książek – Markus Zusak”. Ale jest wiele wiele innych które warto przy takiej okazji przeczytać 🙂

4. Rozmowa z jakąś mądrą osobą

 

Zdjęcie z ostatniej wycieczki na Wyspy Kanaryjskie. Było wspaniale. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Inne, Lifestyle