Magical life

Czemu nazwałam mojego bloga Magical life? No właśnie powód ku temu mieści się w tym cytacie „Nieznośniej lekkości bytu”:

Coś, co stanie się raz, jak gdyby nie stało się nigdy. Jeśli człowiek ma prawo tylko do jednego życia, to jakby nie żył w ogóle.

 

 

Magiczne życie. To nie będzie lista rzeczy typu uważność, cieszenie się chwilą i takie tam 😉 To są ważne rzeczy i pomagają docenić życie ale dlaczego Ja uważam że jest magiczne? Właśnie dlatego że to życie jest tylko jedno –  jest magiczne. Gdyby było ich wiele już nie byłoby magiczne. Jedyne, niepowtarzalne. Człowiek ma prawo tylko do jednego życia.

Nie jesteśmy tutaj z przypadku.  Wszystko się dzieje po coś, wszystko ma sens.
Niestety albo stety dopiero część rzeczy zobaczymy po śmierci. W to wierzę.  Po co to było. Czemu tak się stało. Czemu tak a nie inaczej. Wierzę że zobaczymy każde powiązanie i każdego człowieka którego zmieniliśmy, który nas zmienił, dzięki któremu coś zawdzięczamy, a on nam zawdzięcza.
Patrzę na świat i widzę cuda. Sama doświadczam cudów. Co nie znaczy żę często nie jestem zniechęcona. Czasem dopada marazm. To jest okropne. Lepiej coś czuć nic nic nie czuć. Wtedy walczę dalej, po kilku dniach, kilku tygodniach. Wracam i znowu widzę cuda.

Wierzę że  miłość ludzka jest odzwierciedleniem miłości Boga do nas. Takim malutkim odpryskiem.
Także walczę dalej żeby tą miłość ludzką doskonalić. Dopiero jestem na początku drogi. Inni z długim stażem małżeńskim na pewno mają wiele więcej do powiedzenia.
Ja się uczę stawiania drugiej osoby ponad wszystko. Bywa to bardzo trudne. Ale miłość ma tylko wtedy sens jeśli się chcę ostatecznego dobra dla drugiego człowieka. A co może być bardziej dobre niż szczęście na wieki?

 

A Wy co uważacie?

 

 

zdjęcie mojego autorstwa – wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Książki, Lifestyle, Religia, Świat