Kilka filmów które gorąco polecam

Jest kilka naprawdę dobrych filmów (według mnie) które trzeba obejrzeć. Wartościowe, wzruszające, ładne filmy.

Spodobają się połówce tak samo.

Kiedyś pisałam o fajnych serialach więc teraz przyszedł czas na dobre filmy.

1. Życie Pi (Life of Pi)

Film opowiada historię która się podobno kiedyś zdarzyła – o chłopcu z Indii który po katastrofie statku dryfuje na Oceanie Spokojnym w szalupie razem z tygrysem, hieną, orangutanem oraz zebrą (które należały do zoo też przewożonego na tym statku). Zaczyna się walka o przetrwanie. Filozoficzny film, który pokazuje potęgę woli, wiary i optymizmu. Jest oprócz tego szalenie ciekawy i po raz kolejny ugruntował moją nieracjonalną miłość do zwierząt.

2. Przyjaciel do końca świata (Seeking a friend for the end of the world)

To jest niby komedia i są śmieszne sceny, szczególnie na początku. Później robi się dużo poważniej. Nie będę zdradzała szczegółów bo ten film trzeba po prostu obejrzeć. Jest piękny, wzruszający. Opowiada o miłości w inny sposób niż wiele filmów. O miłości drugiej (ostatniej..?) szansy- o miłości dojrzałej. Końcowa scena zapiera dech w piersiach.

3. Droga do zapomnienia (The Railway Man)

Mocny film o przebaczeniu. O byłym więźniu obozu jenieckiego w Japonii który nie może zapomnieć o swoim oprawcy i chce go odnaleźć. Jest też tam dojrzała miłość i zaduma nad człowieczeństwem. Bardzo się przy nim wzruszyliśmy. Nicole Kidman i Colin Firth są w tym bardzo dobrzy.

4. Noe – wybrany przez Boga (Noach)

Każdy zna historię potwornego potopu i wybranej arki Noego która ten potop przetrwała. Film jest wizją reżysera. Trzyma się Biblii ale nie dosłownie i są tam wątki dodane przez reżysera. Jeśli się to ma na uwadze i nie będzie przeszkadzać można przeżyć coś niesamowitego. Film przejmujący, mocny, do tego stopnia że mi włoski na rękach stawały. Reżyser zrobił fantastyczny film z przepiękną muzyką. Mnie osobiście zachwycił.

5. Pompeje (Pompeii)

Nie jest jakiś specjalnie głeboki, ani aktorzy nie są jacyś świetni. Ale co za emocje! Co za przednia akcja. Wiemy jak to się skończy, wiemy że tragicznie i tym bardziej intensywne się wszystko wydaje. Miłość, śmierć, zdrada..Bardzo fajny, wciągający film. Scena końcowa mistrzostwo. Uwielbiam wspaniałe sceny końcowe w filmach! Dają mi takiego kopa że jestem jak na haju przez kilka następnych dni.

 

Mam nadzieję że znajdziecie coś dla siebie!

Zdjęcie z internetu

Categories: Lifestyle